Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

ZOO Brno – vstupné a otevírací doba

Tomáš Novák 0

Přemýšlíte o programu pro své děti nebo jen tápete kam vzít svoji přítelkyni na procházku? V obou případech může být jednoduchá odpověď ZOO Brno. Co třeba ta brněnská ZOO – méně lidí než v Praze a přesto vás neochudí o řadu zážitků. Jaký je ceník (vstupné), otevírací doba a zvládá parkoviště nátlak turistů? Vítejte u jednoduchého cestovatelského shrnutí ZOO Brno.

ZOO Brno zvířatá

Nabídka zvířat v ZOO Brno je poměrně rozsáhlá. Jak jinak chcete popsat více než 300 živočišných druhů na jednom místě. Kdyby vás zajímalo zaměření, zvířata ze ZOO Brno pochází povětšinou z Evropy, severní Asie či Severní Ameriky.

Všechna jsou navíc pečlivě rozdělena do výběhů/expozic, která reálně upozorňují na místo, odkud pocházejí. Kupříkladu výběh vlků kanadských disponuje srubem kanadských indiánu kmene Haida a tak podobně.

Pokud bychom zabrousili do historie za chovatelskými úspěchy ZOO Brno, pak jednoznačně nalezneme zajímavé zápisky. Věděli jste například, že ZOO Brno v roce 1976 odchovalo první mládě ledního medvěda v Československu? Nebo že o 9 let dříve jako první odchovalo šimpanze? Výběhy těchto zvířat zde najdete samozřejmě i dnes.

ZOO Brno - medvěd

ZOO Brno – otevírací doba

Pokud se do ZOO Brno rozhodnete vydat, první věc, kterou byste měli řešit, je otevírací doba. Na štěstí ZOO funguje naprosto po celý rok a navštívit jej tak můžete, jak sami upozorňují na stránkách, 365 dní v roce. V závislosti na měsících se ale otevírací hodiny mění, takže nyní doporučujeme zpozornit.

Listopad – Únor 9:00 – 16:00
Březen, Říjen 9:00 – 17:00
Duben – Září 9:00 – 18:00

Jaké je vstupné do ZOO Brno?

Dáme-li ruku na srdce, ceny v ZOO Brno a též vstupné jsou více než přijatelné. Navíc velkou výhodou je, že ceník počítá i se slevami pro seniory, studenty nebo držitele průkazu ZTP. Pozitivní je i zpráva, že vaše ratolest do věku tří let ZOO může navštívit zcela zdarma.

Za symbolickou částku můžete vyrazit i se psem, ostatně podívejte se na oficiální ceník sami:

Senioři (nad 60 let), studenti (do 26 let), děti 3–15 let, držitelé průkazu ZTP 90,- Kč / 70,- Kč
Dospělí 120,- Kč / 100,- Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3 děti (3–15 let)) 350,- Kč / 270,- Kč
Děti do 3 let, ZTP/P, doprovod skupiny (1 osoba na 10 osob) zdarma
Pes 40,- Kč

Tučně označená cena je za období Březen – Říjen, kdy je cena nejvyšší.

Kudy do brněnské ZOO?

Co se dopravy týče, ZOO Brno poměrně exceluje v nabídce možností spojení MHD. Ono se není čemu divit, když hlavní parkoviště ZOO disponuje pouze 18 místy. Pokud se ale i přes to do ZOO vydáte autem, pravděpodobně budete nuceni využít parkoviště v blízkém okolí.

Zkusit můžete například parkoviště u Čtyřlístku nebo stanoviště policie, které obě leží asi 200m od hlavní brány. Kdyby ani zde nebylo místo, velké odstavné plochy najdete u ulice Palcary a u vjezdu do Kníniček.

Pokud v Brně žijete, nebo si parkovací místo najdete někde jinde, není nic jednoduššího než se do ZOO dopravit MHD. Jezdí sem úplně vše: tramvaje, autobusy i trolejbus.

  • Tramvaje: vyhledávejte čísla 1 (od hlavního nádraží směr Bystrc) a 11 (ze zastávky Česká směr Rakovická).
  • Autobusy: se dopravíte, pokud na nich budou svítit čísla 50, 52 nebo 54.
  • Trolejbus: č. 30 ze zastávky Královo Pole, nádraží směr Bystrc.

Více info naleznete na webu: https://www.zoobrno.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *