Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Výhody Sdíleného ubytování / Airbnb

Sdílené ubytování (také označováno jako Airbnb) přináší hned několik výhod, jak pro uživatele, tak také pro poskytovatele. Jaké jsou tedy hlavní důvody, proč sdíleného ubytování využít? Níže je uvádíme.

airbnb

1. Nízká cena

Cena sdíleného ubytování je nižší, než kolik byste zaplatili za ubytování v hostelu, hotelu nebo penzionu. Služby jsou ale srovnatelné – úklid, poskytnutí hygienických potřeb, v některých pokojích v rámci sdíleného ubytování si můžete dokonce objednat stravu – například typickou stravu dané země.

2. Jedinečné cestovatelské zážitky

Do projektu sdíleného ubytování jsou zapojeny nejrůznější státy z celého světa. Turisté z celého světa tak mohou využívat výhodných cen ubytování. Celkem se jedná o 65 tisíc měst v celkem 191 zemích. Pokud tedy toužíte navštívit Island či dalekou Austrálii – vše je možné se sníženými náklady.

3. Využití volného pokoje

Poskytovatelé pokojů ke krátkodobému pronájmu mají jedinečnou příležitost, jak poskytnout svůj nevyužívaný pokoj k pronájmu a obohatit tak o něco svůj měsíční rozpočet. K pronájmu ale nemusíte mít samostatný celý pokoj, někteří turisté si vystačí s poskytnutím postele na přespání – je tedy možné jeden pokoj pronajmout i více turistům – vše je samozřejmě na domluvě. V České republice je již 16 000 bytů ke sdílenému ubytování.

4. Setkání se s různými kulturami

Pokud si pronajmete pokoj od hostitele, který v daném bytě bydlí, můžete se od něj dozvědět nejrůznější zajímavosti o bydlení v hostující zemi. Nic vám tolik neukáže životní poměry, než styk s tamními obyvateli. Majitel sdíleného ubytování vám může dát tipy, kde se dobře a levně najíst, kam zajít za zábavou, jaké navštívit památky a spoustu dalšího.

5. Získání nových přátel

Sdílení pokoje s ostatními turisty je skvělou příležitostí, jak se seznámit s novými lidmi a jejich zvyky. Je možné, že na vaší cestě si uděláte i nové přátele!

6. Jednoduché setkávání hostů s hostiteli

Airbnb je portál, kde je velmi snadné najít to, co hledáte. Hostitelé například nemusí mít své vlastní internetové stránky, hosté naopak nemusí shánět ubytování na několika různých webových stránkách. Komunikace hostů a hostitelů probíhá prostřednictvím Airbnb, což sdílené ubytování značně zjednodušuje.