Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

TOP 10 míst v New Yorku

Tomáš Novák 0

New York přitahuje turisty svým dynamickým tempem života. Tato rušná metropole vám bude připadat povědomě, i když jste tu nikdy nebyli. Opravdu, v mnoha parcích a náměstích se natáčeli slavné hollywoodské filmy.

Do New Yorku se často létá z Prahy a Budapešti.

Ve městě je více než stovka rozpoznatelných památek a co stojí za to vidět v New Yorku, se dovíte dále v článku.

Socha svobody

„Vizitka“ Spojených států amerických. Socha se často zobrazuje ve filmech a její miniaturní kopie se prodávají v každém obchodě se suvenýry. Mezi architekty, kteří pracovali na návrhu památníku, byl sám Gustav Eiffel, tvůrce slavné francouzské věže. Symbol Spojených států se nachází na ostrově Liberty Island, nedaleko dolního Manhattanu. Vyšplhejte na vyhlídkovou plošinu po 354 schodech. Odtud se otevírá úžasné panorama New Yorku.

Brooklynský most

To je něco, co by měl vidět každý turista v New Yorku. Brooklyn Bridge není díky hollywoodským filmům o nic méně slavný než Socha svobody. Most se skládá ze dvou obdélníkových stožárů, vyrobených v novogotickém stylu, a závěsných úrovní, které drží silnici. Konstrukce je rozdělena do dvou úrovní: spodní je pro pohyb automobilů a nahoře jsou oblasti pro chodce a cyklisty.

Empire State Building

Mrakodrap, vysoký 448 m, je také známý mnoha lidem díky filmu „King Kong“, ve kterém po něm obří gorila vylezla. Procházky v blízkosti mrakodrapů jsou nezapomenutelné, určitě si udělejte čas na prohlídku z jeho vyhlídkové plošiny – nádherný výhled na New York. Mimochodem, revize ve speciální kruhové zóně v 86. patře je mnohem lepší než v horní 102.

High line

Na otázku: „Co zajímavého je vidět v New Yorku?“, odvážně odpovídáme – „High Line“. Jedná se o park postavený na místě staré železnice v nadmořské výšce 10 m. Kromě netradičního ubytování láká turisty na vysoké lince a street art. Na zdech budov je mnoho různých grafitů, stejně jako výstavy současného umění.

Metropolitní muzeum

Největší muzeum v New Yorku. V jeho sbírce je více než 2 miliony mistrovských děl světového umění. Návštěvníci si budou moci prohlédnout obrazy Augusta Renoira, Rembrandta, Dürera, Walkera Evanse a také navštívit Kostýmní institut, který představuje nejlepší díla světových oděvních návrhářů.

Centrální park

Pokud nevíte, co vidět v zimě v New Yorku, doporučujeme vám vzpomenout si na ten nejvíc oblíbený vánoční film. Kevin ve druhé části Home Alone se procházel právě v Central Parku. Tady je i zoo z kresleného filmu „Madagaskar“. Kromě toho má park mnoho zajímavých soch, divadlo, muzeum a hrad.

Times Square

Slavné náměstí se nachází na křižovatce Broadway a Seventh Avenue. Jedná se o živé místo s obrovskými obrazovkami.

Times Square

Times Square má pobočku Madame Tussauds London, Great White Way Theatre Street, obrovský obchod s hračkami a restauraci Sardis, která byla otevřena v roce 1927.

Muzeum paměti 9/11

Při výběru toho, co vidíte v New Yorku, si ve své itineráři vytvořte Pamětní muzeum z 11. září postavené na místě věží Světového obchodního centra. Zde se dozvíte více o historii komplexu a tragických skutečnostech jeho zničení.

Coney Island

Pro zajímavost první taková dráha se objevila v roce 1884 právě v Americe, přesněji na ostrově Coney. Nyní ve známém zábavním parku vybaveném ruským kolem, velkým akváriem, extrémní houpačkou „Zenobio“, mnoha dětskými kolotoči a restauracemi.

Patrickova katedrála

Zvláštním místem toho, co musíte vidět v New Yorku, je Katedrála sv. Patrika – hlavní katolická svatyně ve městě. Katedrála je postavena v novogotickém stylu. Kromě jedinečného exteriéru láká chrám svou vnitřní výzdobou – mramorové sloupy, umělecká díla a sochy svatých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *