Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Tenerife – největší ostrov Kanárského souostroví

Tomáš Novák 0

Od konce 18. století objevili evropští vědci jedinečnou flóru a faunu Kanárských ostrovů, a na začátku minulého století lékaře zaujalo i neobvyklé příznivé klima v krajině. Ve městě Porte de la Cruz vzniká první letovisko pro astmatiky. Sláva o klimatických podmínkách na Tenerife začala rychle růst a dnes je ve středisku postaveno víc jak 226 hotelů.

Co dělat ve městě Tenerife s dětmi

Nedaleko od nejstaršího hotelu na ostrově se nachází dnes známý SIAM Park – zábavní park, v současnosti největší vodní park v Evropě.  

Nejzajímavější zábavou pro děti v Tenerife je jedinečný park Loro – park s papoušky, ale nyní se stal plnohodnotnou zoo, s bílými lvy, gorily, tučňáky, stovky druhů ptáků a mnoho dalších zástupců flóry a fauny.

Počasí v Tenerife

Ostrov Tenerife se nazývá ostrov věčného jara, skládá se z 5 klimatických zón a 50 mikroklimatických (podobně jako Sardinie). Průměrná roční teplota je 23-25 ​​stupňů, takže počasí v Tenerife je opravdu jedinečné. Je však třeba mít na paměti, že ostrov je omýván vodami Atlantského oceánu, takže letovisko je vhodné pro ty, kteří jsou připraveni plavat v chladné vodě.

Moře - Tenerife

Aktivity v lokalitě Tenerife

Na ostrově můžete vidět spoustu zajímavých věcí – nejstarší dračí strom na světě – je starý 1,5 tisíce let. Nedaleko stojí krásný kostel sv. Marka Evangelisty a muzeum vína, kde můžete ochutnat slavné jedinečné bílé víno – Malvasia, které se vyrábí pouze na Kanárských ostrovech.

Kam se vydat na Tenerife:

  • Sopka Teide  
  • Ostrov La Gomera – krásný ostrov s úžasnou flórou a faunou
  • Park Loro
  • Siamský park
  • Lancelot Island – chutné hrozny pěstované mezi aktivními sopkami a umělými gejzíry

Slavná letoviska Tenerife a nejlepší hotely v nich:

  • Puerto de la Cruz (severně od ostrova, Puerto de la Cruz) je první a nejstarší letovisko. Toto město je zajímavé svou staletou historií a úžasnou architekturou.  
  • Playa de las Americas (Playa de las Americas) – největší, hlučné a oblíbené letovisko. Právě zde většina turistů z celého světa upřednostňuje odpočinek. Charakteristickým rysem této rekreační oblasti je velký výběr hotelů, vynikající písečné pláže a nádherné teplé klima.  
  • Rekreační oblast Arona – skvělé pláže, nádherné nákupy, mnoho barů a restaurací, zábavné a společenské místo, mladé páry a rodiny s dětmi nejraději chodí sem.

Nakupování v Tenerife

Všechno je zde mnohem levnější než na kontinentu, protože existuje zóna bezcelního obchodu. Můžete si koupit kosmetiku, parfémy, šperky s jejich oblíbeným kamenem – olivín (smaragd Kanárské), oblečení a mnoho dalšího za velmi pěkné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *