Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Syslí louka Radouč Mladá Boleslav

Tomáš Novák 0

Syslí louka Radouč je krásný kus přírody, který najdete v okolí města Mladá Boleslav. Jedná se o přírodní rezervaci o rozloze 25 ha, která se nachází mezi městy Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou a Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.

Tato louka je známá především svou rozmanitostí a bohatstvím rostlinného a živočišného světa.

Sysel obecný

Jedním z hlavních obyvatel této louky je sysel obecný. Sysli jsou drobní hlodavci, kteří žijí v nory a živí se hlavně rostlinnou stravou. Na syslí louce Radouč v Mladé Boleslavi najdete mnoho syslích nor, které jsou pro tyto zvířata typické.

Sysli jsou velmi společenští a žijí v koloniích. Každá kolonie má svého dominantního jedince, který střeží území a řídí chování ostatních syslů.

Čím se však sysli živí?

Většinou se živí různými druhy rostlin, jako jsou trávy, byliny, kořínky a semena. V létě si rádi pochutnají na ovoci a bobulích, jako jsou ostružiny nebo maliny. Občas si dopřejí i hmyz nebo drobné živočichy, jako jsou slimáci nebo brouci.

Syslí louka Mladá Boleslav

Kromě syslů můžete na louce spatřit mnoho dalších druhů živočichů, jako jsou krtci, ježci, králíci nebo různé druhy ptáků. Rostlinný svět na syslí louce je taktéž velmi pestrý. Najdete zde mnoho druhů květin a bylin, jako jsou třeba chrpa, jitrocel nebo různé druhy pampelišek.

Sysel obecný

Pokud se chcete na syslí louce Radouč v Mladé Boleslavi projít, doporučujeme si vzít s sebou pohodlnou obuv a oblečení. Nezapomeňte také na pitný režim a ochranu proti slunci. Vstup na louku je volný a zdarma, avšak je nutné respektovat přírodní zákony a nezasahovat do chodu přírody.

Pokud se zajímáte o ochranu přírody a chcete podpořit ochranu syslů, můžete se stát patronem sysla. Patron sysla je projekt, který se snaží o záchranu sysla obecného a jeho přirozeného prostředí. Podporou tohoto projektu pomáháte nejen syslům, ale také přírodě obecně.

Závěr

V závěru lze tedy říci, že syslí louka Radouč v Mladé Boleslavi je skutečně jedinečným a krásným místem, kde se můžete seznámit s fascinujícím světem syslů a dalších druhů zvířat a rostlin. Pokud se sem vydáte, určitě si užijete krásné chvíle v přírodě a možná se i sami stanete patrony sysla.

Určitě nezapomeňte na fotoaparát, abyste si mohli zachytit tyto krásné momenty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *