Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Slovinsko a úchvatné jezero Bled – poradíme s výběrem ubytování

Tomáš Novák 0

Dlouhé cesty do Chorvatska k tolik vytouženému moři zná asi každý cestovatel z Česka i ze Slovenska. Možná jste však, ať už únavou či neútrpnou touhou zahlédnou moře, přehlédli krásu o nic menší. Pokud jste totiž cestovali přes Slovinsko, pravděpodobně jste projeli i nedaleko velice známého Jezera Bled. To se proslavilo nejen svojí průzračně čistou vodou, ale také alpským hornatým okolím, které vytváří onen kouzelný efekt. Jak je to u tak významné památky s campingem a co ubytování u Jezera Bled?

Bledské jezero, respektive Blejsko jezero, jak mu říkají místní, vzniklo na konci poslední doby ledové roztáním Bohinjského ledovce. Zajímavostí o jezeře Bled je i to, že nemá žádný viditelný přítok a průzračnou vodou je zásobováno jen z podzemních zřídel. To s sebou nese velikou výhodu. Jakou?

Jde čistě o teplotu vody. V letním období často až do září totiž jezero figuruje příjemnými 26°C, čímž se Bled řadí mezi nejteplejší ledovcová jezera v Alpách vůbec. Malinkou nevýhodou může být pak jen počasí. Bled totiž svojí polohou uprostřed hor přímo vybízí k usazování mraků, které zde vydrží i několik dní pokud ne týdnů.

Rozhodně to ale není důvod proč sem nejezdit. Někdy totiž tyto mraky dovedou vykouzlit parádní útvary pro fotografy, stejně tak, jako dotáhnout romantický západ slunce do úplné dokonalosti. Pokud byste měli zájem o levnou exotickou dovolenou, podívejte se na Airbnb na Bali.

Je tedy Jezero Bled vhodnou destinací pro dovolenou, respektive jak to je s campingem a ubytováním u Bledu na Slovinsku?

Hotely jezero Bled – na evropský průměr jsou drahé, hostely naopak levné…

Díky hromadě turistů, která jezero Bled každý rok navštěvuje, zde vyrostla spousta zajímavých hotelů i hostelů. Jako první možnost ubytování se tak nabízí pokoj v jednou z luxusních hotelů, kterých je zde opravdu spousta, přičemž cena se pohybuje v závislosti na datu a času rezervace asi okolo 2000-3000 korun za noc. Slovy klasika, nejde o nijak levnou nabídku.

Romantický výhled na jezero Bled v Slovinsku

Jezero Bled však nabízí pro své návštěvníky i možnost avizovaných hostelů a ty vás dostanou. Oproti hotelům totiž nabízí velice zajímavé ceny startující i na 600 korunách za noc a pohodlí? To vás při správném výběru dost potěší, zvlášť přirovnáte-li si ho k té ceně.

Doporučujeme například vyzkoušet Garden House, Adventure hostel nebo Castle hostel. Z hotelů pak stojí za přespání Penzion Kaps, vyhlášený Hotel Astoria nebo také Grand Hotel Toplice.

Camping Bled aneb nebojte se vyrazit se stanem nebo karavanem!

Kdyby vás nezaujala žádná z nabídek hotelů nebo hostelů, není nic jednoduššího než se k jezeru Bled vypravit se stanem nebo karavanem. Camping Bled je alpský kemp, který leží přímo u břehů Bledského jezera.

Chlubit se má rozhodně čím, byl totiž zařazen do absolutní kempové špičky a najdete tu tak naprosto všechno, co si na dovolené můžete přát. Nechybí ani restaurace, spousta sportovních hřišť či třeba obchod s potravinami. Navíc sem s sebou můžete vzít i své domácí mazlíčky, což ne každý hotel povolí. Pro milovníky vyšší úrovně odpočinku je v areálu připraveno i wellness. Ubytovat se můžete ve vlastním za cenu startující na 12€ za osobu.

Existuje ale i možnost pronájmu moderní dřevěné chatičky, za kterou na recepci necháte 82€. Pro milovníky pořádného luxusu Camping Bled nabízí také ubytování ve speciálních luxusních rodinných bungalovech s výhledem na jezero. Za jeden takový zaplatíte 98€ a vlezete se tam s celou rodinou.

Za zkoušku stojí i Airbnb u jezera Bled v Slovinsku:

1. Lake View Apartment

Romantické výhledy, to je přesně důvod proč na Bled směřují turisté z celého světa. Na toto spoléhá i tento vkusně zařízený byt s překrásným výhledem směrem k jezeru. Výhodou je i strategická poloha nedaleko zastávky autobusu či nákupního centra. Pane vám na noc bude říkat za 1500 korun.

2. Neža Apartment

Opět něco pro milovníky výhledů. Ze zajímavě vybaveného a do bíla laděného apartmánu totiž můžete pozorovat zajímavou Alpskou krajinu a její prokrojení jezerem Bled. Cena se opět pohybuje okolo 1500 korun.

3. Pokojík přímo u jezera

Nakonec tu máme i něco dostupnějšího a přesto velice zajímavého. Co by kamenem dohodil od jezera Bled totiž stojí dům k pronájmu, ale nepronajímáte si jej celý, nýbrž na pokoje. Dostáváte se tak na krásnou cenu necelých 400 korun na noc. Navíc většina návštěvníků zde oceňuje úžasnou čistotu, což je na cestách jen plus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *