Lákají vás letní radovánky a rádi byste vyrazili někam, kde zažijete přírodní krásy až blízce podobné Karibiku a neutratíte při tom majlant? S velkou pravděpodobností je druhý největší italský ostrov Sardinie přesně tím, co hledáte.
Turisty láká především na průzračné azurové moře, nekonečné písečné pláže či historické památky ještě z dob Nuraghů. Právě po stopách této civilizace se na ostrově můžete vydat, a kdo ví, třeba i vybádat něco nového. Dodnes je totiž zahalena řadou tajemství. Už to zní zajímavě? A co když ještě přidáme do nabídky divoké plameňáky.
Jednoduše – Sardinie je opravdu kouzelná.
Sardinie – pláže, které opravdu stojí za to
1. Pelosa – malý Karibik v Evropě
Pokud vás v anotaci zaujala možnost vidět na vlastní oči prakticky Karibik se vším všudy, pak vaše kroky musí na Sardinii zamířit právě sem. Pláž je umístěna v zálivu Ainara a leží asi dva kilometry od městečka Slintino. Najdete zde nejen ikonickou tyrkysovou vodu, ale i překrásné prostředí plné zeleně i skalních masivů.
2. Porto Giunco – pláž, co ocení hlavně surfaři
Věnujete-li se rádi letním sportům, jako například surfingu nebo windsurfingu, nejvíce si jich na Sardinii užijete při pláži Porto Giunco. Eukalyptový les, který pláž lemuje, navíc vytváří i zajímavé a fotogenické prostředí.
Pláž je skvělá i pro návštěvu s dětmi.
3. Budelli – Růžová pláž
Sever Sardinie patří parku La Maddena. Jeho součástí je i malé souostroví Budelli, které se chlubí zajímavou raritou. Na pláži zde totiž najdete růžový písek. Kdyby vás zajímalo, jak se něco takového může vytvořit, pak vězte, že je to věc ojedinělá. Toto zbarvení písek totiž získává díky mikroskopickým zbytkům růžového korálu.
4. Cala Goloritzé – cíl pro horolezce jako vystřižený z pohádky
Pro milovníky pevninských adrenalinových sportů, kterým je bezesporu i horolezectví, si na Sardinii jistě oblíbí pláž Cala Goloritzé. V zátoce, které je jen zřídka navštěvovaná, se zde totiž tyčí 150 metrů vysoký skalní útvar, jenž přirozeně přitahuje horolezce.

Na zajímavé vrcholky se ale můžete vydat nejen kolmo po stěně, ale také kamennými stezkami všude okolo.
5. Su Tiriarzu – divočina plná života
A konečně jsme se dostali ke slibovaným Sardinským plameňákům. Sice pláž Su Tiriarzu přímo neobývají, ale hejna jich najdete nedaleko zejména na nebo při jezerech Tondu a Longu.
Celá tato oblast funguje jakožto přírodní rezervace a kdyby vás náhodou pozorování ptáků nenadchlo, i zde vane dost silný vítr, který vytváří výborné podmínky pro surfing.
A jaké že je na Sardinii vlastně počasí?
Pokud vás Sardinie opravdu přesvědčila k návštěvě, pak vás rozhodně bude zajímat počasí a hlavně, kdy sem vyrazit. Jednoznačně můžeme dobu návštěvy doporučit na měsíce od května do října. Přičemž teplota vzduchu zde bude na nějakých příjemných průměrných 27°C.
Jinak co se podnebí týče, panuje zde klasické přímořské. Prší zde zejména v zimních měsících, ale to už tu asi pravděpodobně nebudete.
Pokud vás láká větší exotika v zimním období. Doporučuji Airbnb na Bali.
A co Sardinie pro pěší, dá se zde užít zajímavý trek?
Jednoznačná odpověď na tuto otázku je rozhodně ano. Sardinie svým krapet hornatým povrchem, nepoškozenou panenskou přírodou a hlavně spoustou různých památek z dob dávno minulých je právě tím pravým místem na pěší odpočinek.
Míst kam se podívat je opravdu spousta, ale doporučíme vám jedno – najít si ty svoje. I po stezkách totiž narazíte na úžasné výhledy a spoustu zajímavých úkazů, takže hlavní je mít oči otevřené.