Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

S Airbnb za exotikou na Bali

Tomáš Novák 0

Plánujete již nějakou dobu pořádnou exotickou dovolenou a stále nevíte kam? Co třeba takový indonéský ostrov Bali. Krásné pláže, dechberoucí příroda nebo levno všude kam se podíváte. Ještě k tomu připočtěte velice rozšířenou možnost levného sdíleného ubytování a vychází prakticky dokonalá destinace. Tak co, letíte?

Dovolená Bali levně

Jak již bylo zmíněno výše, na Bali panuje opravdu levno, ačkoli bychom od přímořského ostrova čekali pravý opak. V Evropě by ceny šly o násobky výše, zatímco zde jsou naopak několikanásobně nižší. Co se týče všedních produktů, ty tedy na Bali nakoupíte o mnoho levněji než v Česku. Jak to je ale s ubytováním? Pokud se snažíte i na dovolené ušetřit, přímořské hotely asi nebudou nejšťastnější volba. Nabízí se však Airbnb.

Airbnb je aplikace zajišťující sdílení ubytování mezi hostitelem a cestovatelem. Díky této službě tak můžete poznat mnoho nových lidí, zejména potom, když si vyberete to správné. Pronajímat vám je mohou nejen místní, nýbrž i cestovatelé, kteří v dané lokalitě již nějaký ten pátek žijí. Pokud si nevíte rady s výběrem, doporučíme přečíst Aribnb zkušenosti. Ovšem pokud začínáte jako úplný nováček, skočte se mrknout na základní pojmy na domácí stránku. Pomůže vám to lépe pochopit následující obsah.

Kam na Bali aneb převeďte představy do reality

Pokud stále hledáte důvod, proč na Bali vyrazit, trošičku vám to usnadníme. Prozradíme vám několik zajímavých destinací, na které doporučujeme při pobytu mrknout. Snad dodáme dosti inspirace.

Pokud hledáte pořádný noční život nebo na Bali míříte za surfováním, rozhodně pokukujte po městě Kuta. Najdete zde velké množství pláží, ovšem také spoustu lidí a hlavně občasný nepořádek. Surfování tu ale stojí zato. Naopak pokud nemíříte za akčním vyžitím a plánujete na ostrově spíše trávit například líbánky, směřujte na jih. Přesněji do vesnice Jimbaran. Najdete zde luxusnější typ ubytování, klid a také spousty příjemných pláží.

Bali pláž
Bali pláž

Možná však na Bali jedete čistě a jen kvůli moři a cenu berete jako druhořadou. Vaše cesta by pak měla mířit do Nosa Dua s nejkrásnějšími plážemi na ostrově. Zde se však odtrhnete od balijské kultury a také pořádně připlatíte, jde o nejdražší destinaci. Fanoušci knihy „Jíst, meditovat, milovat“ pak zaručeně musí navštívit město Ubud, odkud tento knižní bestseller pochází. Nejsou tu sice pláže, zato spousty zajímavých krámků, kaváren, restaurací a podobně.

Co se týče výletů, mnoho zajímavých míst nenajdete hned vedle velkých měst. Doporučujeme si tak půjčit motorku a zajet se podívat například do středu ostrova na kávové plantáže. Zde můžete ochutnat i jednu z nejdražších káv na světě, která vám zajisté pomůže zdolat i některou z místních sopek Mount Agung nebo Mount Batur. Najdete zde také velké množství chrámů, zkrátka mrkněte na TripAdvisor.

Nejzajímavější ubytování po Bali

Když už se rozhodnete opravdu na Bali odcestovat, rozhodně vyzkoušejte Airbnb. Najdete zde velmi levné ubytování u místních stejně tak jako drahé vysoce moderní vily k pronájmu. Výběr už je jen na vás. Níže jsme vybrali pětku pro nás asi nejzajímavějších ubytování, zkusíte nějaké?

1.     Lesní domek se soukromým bazénem

Jako prvního adepta tu máme tři minuty od pláže vzdálený domeček v lesíku. Náleží k němu i velice pěkný a prostorný bazén, to kdybyste se pořád nechtěli cachtat jen ve slaném. Dokonce se můžete i projít po rozlehlé zahradě a natrhat si nejrůznější ovoce. Tento čistě balijský zážitek vyjde na 1749 korun za noc.

2.     Stylový dům z bambusu

Pronajmout si můžete také zajímavé architektonické stavby a to pro pořádnou skupinu. Do tohoto domu se vleze hned osum lidí, disponuje třemi koupelnami a hlavně je celá postavená z bambusu. Co tak na Bali s celou rodinou nebo s pořádnou partou přátel? Celý vyjde na 7380 korun za noc.

3.     Chata z bambusu maskována lesním porostem

Že máte rádi pořádné soukromí? Není problém. Tato chata je více než jen maskována, dá se říct, že je prakticky schována v překrásném lese. Navíc je i daleko od městského života, tudíž taková samota v balijském podání, no není to lákavé? Pojme až 4 dospělé a vyjde na 3717 korun za noc.

4.     Pokoj s koupelnou uprostřed rýžového pole

Domy, chaty nebo vily jsou rozhodně super, pokud ale v méně než čtyřech lidech, například v páru, více oceníte pokoje. Například tento, vlastní koupelna a krásný výhled na rýžová pole. Ráno navíc i snídaně v ceně. Za přespání zaplatíte 464 korun.

5.     Pokoj ve vile s bazénem a soukromou koupelnou

U pokojů zůstaneme i na poslední z tipů. Tentokrát nejdostupnější z celého seznamu. Nabídne soukromou koupelnu a pořádné letiště i se sítěmi proti komárům. Prostor 35m2 a venku bazén, nezní to super? No počkejte, teď ještě cena. Vyspíte se za 225 korun na noc a to už opravdu stojí za zavážení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *