Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Památky v Berlíně (co navštívit)

Tomáš Novák 0

Berlín je jedno z nejhistoričtějších a nejromantičtějších evropských měst, které je proslulé svým nočním životem, kavárnami a kluby, ale také svou “uměleckou scénou”. Ve městě se nachází mnoho zajímavých budov, míst a památek, které můžete navštívit s využitím MHD v Berlíně.

Například: Berlínská zeď, Braniborská brána, Říšský sněm, Berlínská katedrála, Berlínská televizní věž, Siegess.

Berlínská zeď

Berlínská zeď byla střežená betonová bariéra, která rozdělovala Berlín v letech 1961-1989. Její stavba byla zahájena 13. srpna 1961. Zeď odřízla Západní Berlín od okolního Východního Německa, včetně Východního Berlína. Zeď měla zastavit masivní emigraci a přeběhlictví, které poznamenaly východní Německo a Sovětský svaz v období po druhé světové válce.

Braniborská brána

Braniborská brána je nejznámější berlínskou památkou, kterou musí vidět všichni návštěvníci. Brána, která byla v době studené války symbolem rozdělení Německa, je dnes symbolem jednoty. Je vysoká 24 metrů a široká 65,5 metru a je jedinou dochovanou městskou branou Berlína.

Berlínska zeď

Říšský sněm

Říšský sněm je budova německého parlamentu, která se nachází v Berlíně. Byla otevřena v roce 1894 a sídlí v ní Bundestag, dolní komora parlamentu. Budova byla za druhé světové války těžce poškozena a byla znovu využívána až po sjednocení.

Říšský sněm

Berlínská katedrála

Berlínská katedrála je hlavní protestantský kostel v německém Berlíně. Nachází se na Muzejním ostrově ve čtvrti Mitte. Katedrála je po Berlínském městském paláci druhou nejstarší budovou v Berlíně a byla dokončena v roce 1905.

Berlínská televizní věž

Berlínská televizní věž je televizní věž v Berlíně v Německu. Věž je vysoká 368 metrů a je nejvyšší stavbou v Německu. Věž je také jedním z nejviditelnějších symbolů země.

Berlínská televizní věž

Siegess (vítězný sloupec v Berlíně)

Siegess je památník nacházející se v Berlíně v Německu. Připomíná vítězství pruské armády nad Napoleonem v bitvě u Waterloo v roce 1815. Pomník je vysoký 42 metrů a je nejvyšším pomníkem v Berlíně.

VIDEO památky v Berlíně

Co vidět za památky a co dělat v Berlínu naleznete na tomhle videu:

Toto je seznam památek, které bychom rozhodně doporučili navštívit při návštěvě Berlína.

Znáte další památky v Berlíně, které by mohly být zajímavé pro naše čtenáře? Podělte se o ně v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *