Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

4 nejoblíbenější lyžařská střediska v Evropě

Tomáš Novák 0

Připravili jsme malý přehled na populární evropská lyžařská střediska, podle recenzí turistů.  

Jasná: nejlepší lyžařské středisko na Slovensku

Jasná se nachází na úpatí pohoří Chopok (Nízké Tatry) na severní straně.

Jedná se o největší a nejobtížnější lyžařský areál v zemi. Jasná je spíše velká vesnice než lyžařské středisko v tradičním evropském smyslu. Klasifikace však není důležitá, pokud existuje vše, aby i pokročilí lyžaři a snowboardisté ​​byli po celý týden šťastní.

Zimní dovolená v Itálii: bude se vám líbit letovisko Livigno

Toto středisko je považováno za jedno z nejvíce nepřístupných lyžařských středisek v Evropě. Za tři hodiny se sem dostanete z rakouského města Innsbruck. A z italských letišť to trvá ještě déle. Ale stojí za to překonat tuto nepříjemnost, abyste si mohli užít vynikající služby, kvalitu sněhu a velmi přijatelné ceny.

Proč je tento resort považován za levný? Nemají DPH pro většinu zboží a služeb, takže nápoje, jídlo a benzín patří mezi nejlevnější v Evropě.

Pokud na vašem pobytu chcete ušetřit, využít můžete sdílené ubytování.

Lyžařská střediska v Bulharsku? Jedině Bansko! 

Neuvěřitelně krásná příroda – země přitahuje stále více turistů jak v létě, tak v zimě. A její lyžařské středisko Bansko je oblíbené mezi Evropany z různých zemí.

Bansko je harmonickou kombinací starého města a moderního lyžařského střediska. Například ceny potravin jsou zde čtyřikrát nižší. Od konce prosince do konce února turisté tradičně cestují do Banska ve velkém počtu.

Bansko - Bulharsko lyžařské středisko
Bansko – lyžařské středisko v Bulharsku

V hlavní sezóně se nemůžete vyhnout frontám u lyžařských vleků a restaurací.

Pas de la Casa v Andorře – nejlepší místo pro bláznivé zimní večírky

Středisko se rozrostlo v horách na bezcelním území poblíž hranic Andorry a Francie.  Pas de la Casa je součástí rozsáhlého lyžařského střediska Grandvalira v nadmořské výšce asi 2 000 metrů nad mořem.

Zde je největší lyžařský areál v celé zemi. Strmé a rychlé svahy jsou nahrazeny jemnými údolími, která vám umožňují ovládat rychlost klesání – klíč k bezpečnosti.

Líbí se vám nějaké jiné lyžařská střediska? Napište nám je do komentářů a rádi je přidáme do tohoto seznamu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *