Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Levné ubytování Jižní Morava

Tomáš Novák 0

Chcete si užít bezstarostnou dovolenou a už máte pokrk neskutečně přelidněných přímořských destinací? Co třeba vyzkoušet projet zajímavá místa naší vlasti. V létě například taková Jižní Morava rozhodně stojí za návštěvu, na které se mnohdy vyplatí i několik málo dní zůstat. Kde se po tuto dobu ubytovat a jak za to nenechat recepčnímu majlant? Nakoukneme na různé způsoby ubytování na Jižní Moravě včetně kempů a penzionů.

Ubytování Jižní Morava

Jižní Morava jako taková skýtá spousty míst, které stojí za to navštívit. Navíc čím více se budete blížit k jihu a s tím také k hranicím ať už se Slovenskem nebo Rakouskem, tím více nabírají místa na svém kouzle. Navštívit tímto způsobem můžete například vyhlášené Pasohlávky, kde najdete hned druhý největší Akvapark v Česku.

Pro více historicky laděné návštěvníky pak Jižní Morava nabídne například tolik ikonický Lednicko-Valtický areál, kde se budete chtít procházet klidně i několik dní. Své si také zažijete v historickém centru hraničního města Mikulova. Kdyby vám ani tyto kouzelná místa nestačila, pak vězte, že to není zdaleka vše, co jih Moravy nabízí. Navíc každý zážitek si zde můžete dobarvit do dokonalosti místním vínem, ostatně i ony sklípky samotné stojí rozhodně za návštěvu.

Hotely a penziony Jižní Moravy cenově přeskakují český průměr.

Dělá to snad zvýšený zájem turistů z Rakouska, že ceny hotelů v lokalitách Jižní Moravy poněkud přesahují průměr naší republiky. Onen skok však není nijak vysoký, a pokud bychom měly ceníky shrnout do přehledného rozmezí, pak se jedná o něco mezi 800 až 2500 korunami. Pokaždé samozřejmě záleží na datu a sezóně, kdy se budete chtít ubytovat. Doporučit bychom mohli například Wine Wellness Hotel Amante v Hustopečích, Bukovanský mlýn, Hotel Zámeček či Zámecký hotel Lednice.

Ubytování Jižní Morava
Ubytování Jižní Morava

Nabídka kempů je bohatá a jejich výbava taky

Kempy na Jižní Moravě jsou velice oblíbenou formou ubytování. Najdete jich zde opravdu mnoho a to od těch nejmenších až po ten největší, který dokonce hrdě bojuje o titul největší kemp v Česku. Ceny nejsou nikterak přestřelené a rozhodně si nad nimi nebudete dlouho lámat hlavu. Velké pozitivum také je, že jako vžitou nutnost místní kempy mají místo na koupání. Některé tak byly přímo vybudovány u velkých vodních zdrojů, jako je například vodní nádrž Nové Mlýny, jiné zase spoléhají na vlastní řešení formou bazénů.

Z našich zkušeností doporučujeme navštívit například Camp Strážnice, Camp Vranovská Pláž, Rekreační středisko Fiola v Mohelnu či avizovaný rozlehlý Autokemp Merkur. Ceníky všech zmíněných campů najdete po kliknutí na název.

I na Jižní Moravě už frčí Airbnb:

1. Domek s dvorkem

Žijete uzavřeni v bytu ve velkoměstě a od dovolené čekáte trošku jiný pocit? Vezměte svoji klidně i pětičlennou rodinu do domku v Lednicko-Valtickém areálu. Čistotou zářící domek disponuje i dvorkem, kde si vaše ratolesti užijí jistě mnoho zábavy. Noc vyjde na 990 korun.

2. Ubytování ve vinném sklípku

Berete víno opravdu vážně nebo vás prostě jen zajímá, jak se tento lahodný mok po staletí vyrábí? Pak máte možnost ubytování i přímo v centru dění v Horních Věstonicích. Do domku vybaveného sklípkem se vleze až pět hostů a opět noc vyjde na 990 korun.

3. Mlýn se stylovým bydlením

Zajímá vás, jak se na Jižní Moravě žilo hromadu let zpět? Pak vyzkoušejte dobově laděné ubytování v historickém mlýnu v centru Lednice. Vkusně vybavený byt je určen pro romantickou dovolenou ve dvou a zaplatíte za něj 1600 korun.

4. Apartmán Valtice

Opět nabízíme i poněkud levnější a dostupnější možnost ubytování se sdílenou koupelnou. Pokud vás totiž víno opravdu bere a chcete se na své jihomoravské dovolené věnovat především jemu, pak rozhodně oceníte apartmán ve Valticích často označovaných jako hlavní město vína. Jedna noc vyjde na krásných 368 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *