Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak zaplatit pokutu z Rakouska

Tomáš Novák 0

Pokud jste dostali pokutu v Rakousku za porušení pravidel silničního provozu nebo jiného přestupku, je důležité ji co nejdříve zaplatit. V opačném případě může být pokuta navýšena o penále a můžete se dostat do problémů při vstupu do země nebo při žádosti o vízum.

Existují několik způsobů, jak pokutu v Rakousku zaplatit:

  1. Platba pokuty v hotovosti přímo na místě v Rakousku

Pokud jste pokutu dostali přímo od rakouské policie nebo jiného orgánu, můžete ji zaplatit v hotovosti přímo na místě. Mějte ale na paměti, že v Rakousku se platí v eurech.

  1. Platba přes bankovní účet

Pokud nemáte dostatek hotovosti nebo nemůžete zaplatit pokutu na místě, můžete ji zaplatit přes bankovní účet. K tomu budete potřebovat informace o účtu, na který máte pokutu zaplatit. Tyto informace by měly být uvedeny na pokutovém bloku nebo v dopisu, který od policie dostanete.

  1. Platba přes internet

Mnoho rakouských měst a obcí umožňuje platbu pokut přes internet. K tomu budete potřebovat číslo pokuty a další informace, které by měly být uvedeny na pokutovém bloku nebo v dopisu od policie.

  1. Platba poštou

Pokud nemůžete zaplatit pokutu přes internet nebo přes bankovní účet, můžete ji zaplatit poštou. K tomu budete potřebovat pokutový blok nebo dopis od policie s informacemi o tom, kam a jak zaplatit. Nezapomeňte připojit vyplněný a podepsaný formulář, který obvykle bývá součástí pokut.

Jaká je výše pokuty v Rakousku?

Výše pokuty v Rakousku závisí na tom, za jaký přestupek jste dostali pokutu, a může se lišit v závislosti na oblasti nebo kantonu, ve kterém se přestupek stal. V některých případech může být výše pokuty stanovena zákonem, zatímco v jiných případech může být určena rozhodnutím policie nebo jiného orgánu.

Některé běžné přestupky, za které můžete v Rakousku dostat pokutu, a jejich přibližná výše, jsou následující:

  • Porušení pravidel silničního provozu, jako například překročení rychlosti nebo nerespektování pravidla “Na červenou zastavit”: od 50 do 1500 eur
  • Nepoužívání bezpečnostních pásů nebo chybějící technická vybavení vozidla: od 30 do 100 eur
  • Porušení pravidel týkajících se alkoholu nebo drog za volantem: od 500 do 2500 eur
  • Kouření na nevhodných místech nebo porušení pravidel týkajících se kouření: od 50 do 300 eur
  • Porušení pravidel týkajících se vycházení s domácími mazlíčky: od 30 do 150 eur

Tato čísla jsou pouze orientační a mohou se lišit v závislosti na konkrétním případu. Vždy se informujte u policie nebo jiného orgánu, který vám pokutu udělil, o přesné výši pokuty a o dalších podrobnostech.

Co se stane, když pokutu v Rakousku nezaplatím?

Pokud pokutu v Rakousku nezaplatíte včas, může se stát, že vám bude navýšena o penále. V některých případech může být navýšení až o 50% původní výše pokuty. Pokud pokutu stále nezaplatíte, může být věc předána na exekuci nebo soud, který může rozhodnout o zabavení vašeho majetku nebo o uvalení platebního příkazu.

Pokud se v budoucnu chcete dostat do Rakouska, může být nezaplacená pokuta překážkou. Rakouské úřady mohou zablokovat vaši žádost o vízum nebo vám zakázat vstup do země, dokud pokutu nezaplatíte. To platí i pro ostatní země, které se mohou informovat o vašich přestupcích prostřednictvím mezinárodních databází.

Proto je důležité zaplatit pokutu co nejdříve a vyhnout se tak potenciálním komplikacím. Pokud máte s platbou pokuty problémy nebo máte jakékoliv otázky, neváhejte se obrátit na policii nebo jiný orgán, který vám pokutu udělil, nebo na svého bankovního poradce nebo advokáta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *