Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Dubajské fontány

Tomáš Novák 0

Přes to, že SAE jsou známé svými vynikajícími plážemi, cestují turisté především do Dubaje, aby navštívili moderní atrakce, z nichž mnohé jsou uvedeny v Guinessově knize rekordů. Mezi nejatraktivnější místa pro turisty jsou v Dubaji zpívající fontány poblíž největšího nákupního centra – Dubai Mall.  

Proč jsou pozoruhodné a kde můžete obdivovat hudební a taneční show se dovíte v tomto článku.

Velkolepý pohled na Burj Khalifu

Nejúžasnější fontána Emirátů se nachází v centru Dubaje poblíž mrakodrapu Burj Khalifa. Byla postavena na jezeře o rozloze 120 000 metrů čtverečních, což lze porovnat s 12 fotbalovými hřišti. Dubajská fontána je považována za jednu z největších na světě. Blesky světla, které se objevují během show, jsou viditelné v okruhu 30 km. A výška trysky někdy dosahuje úrovně 50podlažní budovy!

Fontány mohou „tančit“ na jakoukoli hudbu. Zpravidla se vybírají klasické skladby a slavné hity popových zpěváků: písně Michaela Jacksona, Adele, Whitney Houston, Andrea Bocelliho a dokonce zazněla i Alla Pugacheva.

Aby se vytvořil tento neuvěřitelný pohled, funguje více než 6 000 světlometů. Zapínají se střídavě, aby zvýraznily každý rytmus, nebo společně v kaskádě ke zdůraznění nejvyšších tónů. Hra světla je doprovázena tancem fontánových trysek, které umí „skákat“, rotovat kolem své osy a plynule se naklánět různými směry.

V roce 2010 byl návrh dokončen: k němu byly připojeny generátory kouře a plynové trysky. Kvůli tomu začaly fontánu v Dubaji během prezentace doprovázet nové efekty. Nyní, na vrcholu kusu hudby, spolu s odběrem vody vzhůru, jsou simulovány záblesky ohně a kouřová clona, ​​která přidává okázalost tomu, co se děje.

Dubajské fontány

Každý den můžete zdarma sledovat taneční fontány v Dubaji. Jejich pracovní program se zřídka mění: show tradičně trvá od 18 do 22 večer a ve čtvrtek, pátek a sobotu o půl hodiny déle. V jednu hodinu odpoledne jsou také denní show.

Nejlepší místa k přehlídce v Dubaji

Restaurace a kavárny s výhledem na Suk al-Bahar a Dubaj Mall nebo ty, které se nacházejí v obchoďáku podél fontán, jako je Karma Kafe, TGI Friday’s; Most Suk Al Bahar a vyhlídkové plošiny Burj Khalifa.

Historie stavby Dubajské fontány

Projekt fontány v Dubaji vyvinuli inženýři a architekti z WET Design, kteří také vytvořili podobný design v Las Vegas. A více než 200 milionů dolarů na výstavbu bylo přiděleno arabskou investiční organizací Emaar.

Stavba začala v roce 2008 a o rok později ukázaly dubajské hudební fontány první show, během níž se na počest Sheikha Mohammeda hrála píseň „Sama Dubaj“.

Pokud už budete v Dubaji, zkuste si “odskočit” letadlem i za Airbnb exotikou na Bali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *