Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co si dovézt z Řecka?

Tomáš Novák 2

Nákup suvenýrů je nedílnou součástí každé cesty. Mnohé z nich při příjezdu domů vám nejen připomenou nádhernou dovolenou u moře, ale budou užitečné i pro každodenní použití.

Pokud se do Řecka rozhodnete jet autem, nezapomeňte se zastavit v Budapešti, protože to je opravdová perla na Dunaji.

Řecko je slunná země s dobře upravenými plážemi a mnoha atrakcemi. Sortiment zboží v místních obchodech a trzích je velký, takže abyste neztráceli čas sestavením seznamu dárků, přemýšlejte předem, co si z Řecka přivezete.  

Nabízíme nejlepší dárkové nápady.

TIP: Máte v plánu vyrazit na dovolenou do Řecka, ale preferujete zájezd s delegátem? Vyberete si u DOVLN.

Olivy

Olivy se začaly pěstovat v Řecku před několika tisíci lety. Podle legendy první strom poskytla Řekům bohyně Athéna. Ve starověkém Řecku byl považován za posvátný a dnes je lahodná a šťavnatá oliva první věcí, se kterou je země spojena.

Na místních trzích jsou nabízeny různé odrůdy, z nichž nejoblíbenější jsou Kalamon a Chalkidiki. Ale nabízejí zde i další chutné ovoce a zeleninu. Určitě doporučujeme zdraví prospěšný olivový olej. Získává se jak z dužniny oliv, tak z jejich semen. V každém případě je nejvyšší kvalitou první lis Extra studený lisovaný za studena.  Litr takového produktu bude stát v průměru 6 EUR.

Přírodní kosmetika

Mnoho se mluví o antických řeckých receptech krásy. Tato tajemství přežila dodnes. Kosmetika, která se vyrábí v zemi, má blahodárný účinek na pokožku a působí proti stárnutí. Výrobky z přírodních produktů jsou proto všestrannými a užitečnými suvenýry z Řecka.  Hlavní složkou kosmetiky je samozřejmě olivový olej.

Přírodní mýdlo z oliv z Řecka
Přírodní mýdlo z oliv

Můžete si koupit mýdlo, peelingy, šampony a sprchové gely. Mezi oblíbené značky patří: Afrodita, Olive Way, Mastic Spa, ale v sortimentu zboží na trzích jsou také ručně vyráběné výrobky. Doporučujeme nákup léčivých prostředků s přidáním pryskyřice Mastic. Mají protizánětlivé a antibakteriální účinky.

Alkoholické nápoje

Pokud hledáte v Řecku něco pro kolegy v práci nebo přátele, určitě nepohrdnou láhvi s místním alkoholickým nápojem. Ti, kteří dávají přednost silnému alkoholu, si užijí anýzovou vodku a metaxu – směs brandy a vína. A milovníci lehčích nápojů by měli vyzkoušet pryskyřičné víno – bílé „ retsina “ a růžové „ kokkineli “.

Kožešinové výrobky

Tyto dary z Řecka zahřejí více než jednu zimu, protože řecké kožichy jsou kvalitní. Nejznámější továrny se nacházejí ve městech Katerini a Kastoria. Ve druhém je výstavní centrum pro kožešinové výrobky zvané „EDIKA“. Cestovní kanceláře zde pořádají i nákupní zájezdy.

Od konce ledna jsou slevy nabízeny v obchodech na modelech z loňské kolekce a luxusní „ suvenýr “ lze zakoupit za velmi příznivou cenu.

  1. Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat,jestli je možné přivézt si z Řecka nějaké kamínky a mušličky nasbírané na pláži a jestli ano,tak je to nějak omezené váhou?
    Děkuji

    • Dobrý den, oficiálně je zakázáno odvážet písek a mušle z většiny přímořských letovisk. Z Řecka je také zakázáno dovézt písek, mušle a škeble, protože jsou chráněné.

      V případě policejní kontroly nebo kontroly na letišti vám také může být uložena pokuta 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *