Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

TOP 12: Co navštívit v Olomouci

Tomáš Novák 0

Olomouc je jedno z nejkrásnějších měst v České republice a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud se chystáte do Olomouce a nevíte, co si v této historické metropoli prohlédnout, můžete se inspirovat těmito tipy na nejlepší turistické atrakce.

1. Svatý Kopeček

Svatý Kopeček je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v České republice. Toto místo láká každoročně tisíce návštěvníků z celého světa a nabízí mnoho zajímavých památek, jako je například Bazilika Navštívení Panny Marie, klášter s muzeem a procházky v přilehlém parku. Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, je Svatý Kopeček ideálním místem.

2. Olomoucký zámek

Olomoucký zámek je nádhernou budovou v centru města, která byla postavena v renesančním stylu. Dnes slouží jako muzeum, které nabízí exponáty ze světa archeologie, historie a umění. Pokud máte zájem o historii a kulturu, určitě byste si měli prohlédnout Olomoucký zámek.

3. Sloup Nejsvětější Trojice

Sloup Nejsvětější Trojice je monumentální barokní sloup, který se nachází na Dolním náměstí v Olomouci. Byl postaven na počátku 18. století jako projev vděčnosti za ukončení morového moru. Je to jedna z nejvýznamnějších památek Olomouce a byl dokonce zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Sloup Nejsvětější Trojice Olomouc

4. Horní náměstí

Horní náměstí je náměstí v historické části Olomouce, které se vyznačuje krásnými renesančními a barokními budovami. Zde najdete mnoho restaurací, kaváren a obchodů. Na náměstí se nachází také slavný olomoucký orloj, který je jedním z největších orlojů v České republice.

5. ZOO Olomouc

ZOO Olomouc je jednou z nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice. Nachází se na okraji města a nabízí mnoho zajímavých zvířat, jako jsou lvi, žirafy, sloni, pandy, kočky, primáti a mnoho dalších. ZOO Olomouc je známá svým moderním přístupem k péči o zvířata a poskytuje návštěvníkům mnoho možností, jak se dozvědět více o ochraně zvířat a přírody. Navíc, pro děti je k dispozici dětské hřiště a také možnost projížďky na velbloudech.

6. Katedrála svatého Václava v Olomouci

Katedrála svatého Václava se nachází v samém centru města a je jednou z nejvýznamnějších církevních památek Olomouce. Byla postavena v gotickém stylu a sloužila jako katedrála olomouckého biskupství. Katedrála je známá svým významným uměleckým dílem, jako je například oltářní obraz “Svatý Václav” od Mistra Theodorika.

7. Muzeum umění

Muzeum umění v Olomouci je jedním z největších muzeí v České republice, které se zaměřuje na evropské umění od středověku až po současnost. Muzeum má významné sbírky obrazů, soch a grafik, které ukazují různé umělecké styly a epochy. Pro milovníky umění je toto muzeum skvělou volbou.

8. Arcibiskupský palác

Arcibiskupský palác se nachází na Horním náměstí a sloužil jako sídlo olomouckých biskupů. Dnes je palác otevřen veřejnosti jako muzeum, které ukazuje historii a kulturu Olomouce a také ukazuje luxusní interiéry biskupského paláce. V muzeu najdete také velkou sbírku historických knih, rukopisů a uměleckých děl.

9. Hanácké muzeum

Hanácké muzeum je dalším významným muzeem v Olomouci, které se zaměřuje na historii a kulturu Hané. Muzeum nabízí mnoho zajímavých exponátů, jako jsou folklorní kroje, nábytek, keramiku a další předměty z každodenního života Hané. Pro návštěvníky, kteří chtějí lépe pochopit místní kulturu a tradice, je Hanácké muzeum skvělým místem k návštěvě.

Olomouc je měknutí, které nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Kromě výše uvedených míst zde najdete také mnoho dalších památek, jako jsou kostely, zámky a historické budovy, které vám připomenou bohatou historii a kulturu tohoto města.

10. Historické podzemí

Olomouc má také bohatou historii pod zemí. Historické podzemí města bylo v minulosti využíváno k různým účelům, včetně úkrytu během válek a jako sklepy pro uložení vína. Nyní jsou některé části historického podzemí otevřeny pro veřejnost a návštěvníci si mohou prohlédnout staré sklepy a tunely a dozvědět se více o historii města.

11. Aquapark Olomouc

Olomouc má také moderní aquapark, který je ideálním místem pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí strávit den plný zábavy a relaxace. Aquapark Olomouc se nachází nedaleko centra města a nabízí širokou škálu bazénů, tobogánů, saun a dalších atrakcí.

V aquaparku najdete například velký krytý bazén s umělými vlnami, dětský bazén s různými hračkami a skluzavkami, venkovní bazén s hřištěm na plážový volejbal a také dva adrenalinové tobogány. Pokud hledáte relaxaci, můžete navštívit saunový svět s více než deseti různými saunami a parními lázněmi.

Vstupné do aquaparku je cenově přístupné a rodiny s dětmi mají slevy. Aquapark také nabízí širokou škálu služeb, jako jsou masáže, solária a různé wellness procedury. Pokud plánujete návštěvu Olomouce, určitě byste neměli zapomenout na tento moderní a zábavný aquapark.

12. Olomoucké tvarůžky

Olomoucké tvarůžky jsou slavné sýry vyráběné v této oblasti. Pokud jste fanoušky sýrů, nesmíte si tuto místní specialitu nechat ujít. Můžete si je zakoupit v místních obchodech a trzích a ochutnat je v mnoha místních restauracích.

Závěr

Olomouc je fascinující a historicky bohaté město, které nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k návštěvě. Kromě památek a historických budov zde najdete také mnoho kulturních akcí a festivalů po celý rok. Pokud hledáte místo pro zajímavý výlet, Olomouc je ideální volba pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu a umění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *