Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co navštívit a vidět v Amsterdamu (TOP 5 věcí)

Tomáš Novák 0

Amsterdam je hlavní město Nizozemska a v tomto článku vám přineseme tipy, co navštívit v Amsterdamu.

Počasí v Amsterdamu je obvykle mírné, průměrné teploty se pohybují od mrazu v zimě do přibližně 25 stupňů Celsia v létě. Ve městě se však mohou během jediného dne vyskytnout všechna čtyři roční období, takže je vždy lepší být připraven na všechno!

V Amsterdamu se dá dělat nekonečně mnoho věcí za každého počasí a mnoho z nejvděčnějších zážitků leží mimo dobře vyšlapané turistické stezky v centru města. Abychom vás provedli nepřeberným množstvím zázraků, které se vyplatí navštivit v Amsterdamu zúžili jsme jejich výběr do tohoto základního průvodce.

1. Plavba po kanálech v Amsterdamu

Plavba po kanálech v Amsterdamu je velmi oblíbená. Tuto službu nabízí mnoho společností a je to skvělý způsob, jak si prohlédnout město.

Pás amsterdamských kanálů, který byl vytvořen v 17. století, aby udržel moře na uzdě, a který je zapsán na seznamu UNESCO, je typickou vizí Amsterdamu jako z pohlednice. Je na něj neuvěřitelně krásný pohled, zejména po západu slunce, kdy jsou mosty osvětleny pohádkovými světly a celá oblast působí kouzelným dojmem.

Plavba po kanálech na lodi s průvodcem je skvělý způsob, jak proniknout do nitra města, a po cestě se dozvíte spoustu fascinujících faktů – například proč se nakloněným domům podél kanálů říká tančící domy.

V nabídce je mnoho různých plaveb po kanálech, od vyhlídkových plaveb typu hop-on-hop-off až po atmosférické noční plavby při svíčkách s jídlem a vínem. S kartou Amsterdam City Card získáte plavbu po kanálech zdarma nebo si plavbu po kanálech rezervujte online pomocí vstupenky Canal Cruise Ticket.

2. Dům Anny Frankové

Navštivte Dům Anny Frankové. Deník mladé dívky Anny Frankové je jedním z nejznámějších a nejsrdceryvnějších vyprávění o životě během holocaustu.

Mladá židovská dívka a její rodina se během druhé světové války více než dva roky ukrývaly před nacisty v domě u kanálu v Amsterdamu a Anniny deníkové záznamy nabízejí vzácný a tragický pohled na život v úkrytu.

Dům Anny Frankové v Amsterdamu
Dům Anny Frankové (muzeum)

Dům Anny Frankové je dnes muzeem, které se nachází na místě bývalého domu u kanálu a je jednou z nejznámějších amsterdamských památek. Toto muzeum musí navštívit každý, kdo se zajímá o historii nebo holocaust.

3. Vyšplhejte na věž Marie-Louise

Vyšplhejte na věž Marie-Louise a prohlédněte si Amsterdam z ptačí perspektivy. Marie-Louisa je jednou z nejznámějších amsterdamských památek. Jedná se o 100 metrů vysokou věž, která se nachází ve Vondelparku a nabízí úchvatný výhled na Amsterdam.

Vidíte na kilometry daleko do všech směrů a za jasného počasí dokonce i na Severní moře.

4. Navštivte Rijksmuseum

Rijksmuseum je světoznámé amsterdamské národní muzeum, které musí navštívit každý, kdo se zajímá o umění a historii.

V Rijksmuseu se nachází největší sbírka nizozemského umění na světě a jsou zde také mistrovská díla dalších evropských mistrů, jako jsou Rembrandt, Vermeer a Hals. Muzeum se nachází v centru Amsterdamu.

5. Projděte se po Vondelparku

Vondelpark je největším a nejoblíbenějším amsterdamským parkem a je skvělým místem k odpočinku a pozorování lidí. Park se nachází v centru města a snadno se do něj dostanete.

Vondelpark v Amsterdamu
Vondelpark

Park je plný stromů, květin a rybníků a je skvělým místem k procházkám, běhu nebo jen k posezení a odpočinku.

Co dalšího navštívit a vidět v Amsterdamu?

Pokud máte více času a prošli jste už hlavní atrakce, doporučujeme navštívit také Muzeum Van Gogha a také si prohlédněte větrné mlýny a pláže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *