Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Airbnb Praha – aneb blažené ubytování a ještě ušetříte

Tomáš Novák 2

Lákají vás památky, které náš stát provází již po staletí a pořád nebyl čas si je pořádně prohlédnout? Víte co, udělejte si volný víkend a pojeďte s námi do nejlepších Airbnb bytů po hlavním městě Praha.

Že nevíte, co to Airbnb vlastně znamená? Jednoduše sdílené ubytování. Tedy hostitel pronajímá svůj byt nebo pokoj na krátkou dobu a hlavně levně. Ostatně vše důležité o této službě se dozvíte na stránce výhody Airbnb.

Už je to pár let, co se Airbnb rozhodlo zavítat i do naší vlasti. Moderní způsob ubytování v Praze tak již nějakou dobu využívají cestovatelé z různých koutů světa. Nejsou to ale jen oni. Výhody této služby totiž využívají také Češi výletující do Prahy ať už za prací, za zábavou nebo za poznáním. Popularita těchto často levnějších alternativ hotelových pokojů tak nezadržitelně stoupá. Neláká vás to zkusit?

Karlův most v Praze
Karlův most v Praze

Airbnb Praha nabízí velice pestrou škálu využití. Jak je zmíněno výše, cestuje se sem za prací, za památkami nebo za zábavou. A vězte, že po všech těchto stránkách má Praha opravdu co nabídnou. Koneckonců, říká se přeci, že je to stát ve státě nebo ne?

Tipy na výlety po Praze

Chybí-li vám stále inspirace na výletování touto metropolí, něco málo vám poradíme. Při návštěvě Prahy rozhodně nesmíte vynechat nejznámější památky. Zastavte se u Karlova mostu, blízké Prašné brány a okoukněte také Pražský hrad se Zlatou uličkou a katedrálou Sv. Víta. Pokud vám to přijde až moc omílané, nebo už jste několikrát tyto památky viděli, zkuste něco dalšího. Za zmínku stojí třeba Tančící dům, pivo na Malé Straně, Staromák, Václavák a podobně. Děti můžete vzít na výlet například do ZOO, na Petřínskou rozhlednu nebo na vzdálený Karlštejn (celodenní výlet).

Pražský hrad v zimě
Pražský hrad v zimě

Nezapomínejte ani na velké množství kulturních zajímavostí. Když už tu budete, mrkněte na divadla, kina, koncerty nebo muzea. Najdete jich zde nespočet. Pro více zajímavých tipů můžete využít například TripAdvisor, alespoň si pak rozhodně uvědomíte, že vše projít za jediný den je nemožné…

5 velice zajímavých pražských Airbnb nabídek

Super, takže jdete do toho? Jakožto úvodem bychom k následující pětce chtěli říct, že jde o nejlépe a nejvíce hodnocené ubytování v Praze. Jde jen o tipy, samotný výběr ubytování necháme na vás. Doporučujeme si v tomto kontextu přečíst na co si dávat pozor při rezervaci Airbnb. Nyní už k samotnému listu:

1.     Pokojík na Staroměstském náměstí

Abychom co nelépe demonstrovali využitelnost sdíleného ubytování v Praze, první místo v žebříčku si zaslouží malý pokojík na Staromáku. Ubytovat se v něm můžete za necelou pětistovku na noc, je vkusně vybaven a nabídne sdílenou koupelnu se zbytkem bytu. Myslíme, že velice kvalitní ukázka toho, jak má Airbnb fungovat.

2.     Moderní byt kousíček od Staromáku

Druhé místo a opět Staroměstské náměstí. Tentokrát ovšem i druhá možnost využití Airbnb. Nyní nejde jen o pokoj v bytě, nýbrž o byt se vším všudy. Nově rekonstruovaný a vkusně zařízený byt s obrazy českých umělců vám bude říkat šéfe za 1500 korun na noc. Tři postele, tři lidi a české metropole, to bude panečku jízda…

3.     Apartmán 20 metrů od Václaváku

Pro změnu teď zas něco z Václavského náměstí. Našli zajímavý apartmán nejlépe určený pro romantiku ve dvou. Disponuje ovšem i rozkládacím gaučem, takže vás může být klidně i více. Za 1200 korun/noc poměrně slušná nabídka, vzhledem k lokalitě.

4.     Apartmán na Náplavce s pořádnou knihovnou

Jako další tu máme konečně i něco z úplně jiné lokality. Alespoň si díky tomu uvědomíme neskutečný rozdíl v ceně. Za celý apartmán i s kvalitně vybavenou knihovnou totiž zaplatíte 510 korun za noc. Ubytování je navíc situováno velmi blízko tramvajové zastávce, tohle zní opravdu zajímavě.

5.     Malinký 13m2 kokon sdílený s dalšími cestovateli

Poslední z tipů na ubytování po Praze jsme vybrali hlavně pro jeho atypičnost. Jde jen o malý chytře zařízený pokojíček s postelí a nějakým úložným prostorem. V bytě jsou hned tři, což znamená, že se zde potkáte nejen s hostitelem, ale také s dalšími cestovateli. Návštěvníci mluví i o krbu, což společně s překrásným výhledem na Pražský Hrad nestojí více než 300 korun za noc. Pěkné.

Pevně věříme, že si něco vyberete a rozhodnete se pro Airbnb Praha ubytování.

  1. Juraj Juraj

    Dobrý deň, môžete prosím napísať aj nejaké tipy na airbnb ubytovanie v Brne?

    • Spravce Spravce

      Hezký den Juraji, děkujeme za podnět, článek o Brně připravujeme a také o Airbnb ubytováni v zahraničních destinacích (jako Bali, Itálie a další zajímavá města) 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *